Petrovice u Karviné: Investiční akce za první pololetí roku 2015


Obec Petrovice u Karviné uskutečnila během prvního půlroku 2015 několik velkých investičních akcí.
Tou nejdůležitější bylo zřízení protipovodňového varovného, informačního a monitorovacího systému.
Po více než dvouleté snaze se obci povedlo nalézt se Státním fondem životního prostředí shodu a projekt realizovat.
Čidla monitorující stav řeky jsou rádiově napojená do obecního rozhlasu, jehož vybudování je také nedílnou součástí uvedeného projektu.
Sčeným obyvatelům s důležitými informacemi.
Kromě této možnosti  lze aktuální stav hladiny řeky a srážkoměru sledovat i přes  internetových stránky obce.
Náklady na pořízení tohoto zařízení představují částku 9,3 milionu korun. 90% nákladu jsou hrazeny ze Státního fondu životního prostředí a státního rozpočtu, zbytek, 10% nákladů jdou z rozpočtu obce.
V průběhu jara prošlo rekonstrukci veřejného osvětlení. Staré a nevyhovující bylo nahrazeno novým moderním a z hlediska provozu i úspornějším osvětlením. Náklady na realizaci této akce ve výši 4,9 mil korun bude obec splácet v průběhu příštích 5 let.
Další investiční akci která probíhala se stala výstavba sportovního areálu hřiště s umělým povrchem včetně atletické trojdráhy a doskočiště. Areál nabízí své služby již od 1 července.
Poslední z letošních realizovaných investičních akcí se stala stavba zakryté ocelové tribuny na fotbalovém hřišti  v Závadě. Nová tribuna bude sloužit pro až pro 142 sedících návštěvníků.Video: Petrovice u Karviné: Investiční akce za první pololetí roku 2015  


Foto:
Previous
Next Post »
0 Komentar